KTÜ Öğrencileri ulaşım zammını geri çektirdi

Trabzon’da 6 Mart’ta dolmuş ücretlerine yapılan %20’lik zam şehir halkının ve KTÜ öğrencilerinin yoğun tepkisiyle karşılaştı.

Zamların uygulamaya koyulduğu günden itibaren 3 günlük süre içinde 1500 imza toplayan üniversiteliler, bu imzaları bir bisiklet konvoyuyla Trabzon Belediye Başkanlığı’na ve Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne götürme kararı aldı.

Üniversitedeki yoğun tepki üzerine bisiklet konvoyunun şehir merkezine geleceği gün zamların dönem sonuna kadar geri çekildiği açıklandı.

Bu durum üzerine üniversitede yapılan bir basın açıklamasıyla, zamların geri çekilmesinin yerinde bir karar olduğu fakat öğrencilerin ulaşım sorunun çözümü noktasında yetersiz olduğu vurgulandı.

Ayrıca üniversitelilerin ulaşım sorunun yanında barınma ve beslenme gibi bir çok farklı sorunla daha karşı karşıya olduğu vurgulanarak toplanan imzalarla birlikte bir grup öğrenci Belediye Başkanlığı’na giderek üniversitelilerin sorunlarını aktarmak ve bu sorunlara çözüm bulmak amacıyla Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu ile görüşme talep etti. 17.03.2006 Cuma günü üniversiteliler Belediye Başkanı ile görüşerek sorunlarını anlatıp çözüm isteyecekler.

Çok okunanlar

No Picture
Haberler

KTÜ Öğrencileri ulaşım zammını geri çektirdi

Trabzon’da 6 Mart’ta dolmuş ücretlerine yapılan %20’lik zam şehir halkının ve KTÜ öğrencilerinin yoğun tepkisiyle karşılaştı. Zamların uygulamaya koyulduğu günden itibaren 3 günlük süre içinde 1500 imza toplayan üniversiteliler, bu [Devamı]